Odmień ciasto kolorem

Każda kobieta, która choć raz przygotowywała wypieki, na pewno chciała, aby wyszły wręcz idealnie. Oczywiście, przy odrobinie talentu, a jednocześnie zadbaniu o to, aby trzymać się przepisu – możliwe jest stworzenie przepysznych wypieków nawet za pierwszym razem. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać o tym, że czasem warto wspomóc przepis zgodnie z naszą wyobraźnią.

barwnikwilton

Barwnik Wilton

Przede wszystkim można lekko zmieniać przepis, dodając np. więcej cukru albo dodatkowe warstwy masy albo dżemu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w takich przypadkach warto mieć lekkie doświadczenie w kwestii pieczenia. Istnieją jednak takie zmiany, które można zrobić bez większych problemów – wystarczy zastosować np. barwnik Wilton, który zmieni kolor masy czy ciasta.

Warto zadbać o to, aby barwniki były przede wszystkim zdrowe. Dobrze, gdy nie mają dodatkowych substancji chemicznych, utrwalaczy i konserwantów. Najlepiej, gdy substancje barwiące pochodzą po prostu z klasycznych, naturalnych źródeł. W ten sposób mamy pewność, że nie są toksyczne i możemy je podawać również w wypiekach dla dzieci.

barwniki

Barwniki są o tyle uniwersalnymi produktami, ze bez trudu możemy dodawać je do różnych form i mas. Sprawdzą się świetnie w przypadku klasycznych mas, które chcemy po prostu zabarwić na ciekawe kolory. Dobrze będą współgrały również z ciastem biszkoptowym, o ile dodamy ich odpowiednią ilość. Sprawdzą się też jako dodatek do lukru.